Praha má čtyři zástupce ve vedení TOP 09

25.11.2019

Důvěru delegátů získali na 6. celostátním sněmu TOP 09 čtyři zástupci pražské organizace, včetně nově zvolené předsedkyně Markéty Pekarové Adamové. 

Praha má čtyři zástupce ve vedení TOP 09

Delegáti TOP 09 zvolili na 6. celostátním sněmu nové vedení. Předsedkyní strany se stala poslankyně a členka pražské organizace Markéta Pekarová Adamová, 1. místopředsedou byl zvolen senátor Tomáš Czernin.

Důvěru delegátů získal také strarosta Prahy 6 Ondřej Kolář, který byl zvolen do celostátního předsednictva TOP 09. Do výkonného výboru strany byl zvolen místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš a zastupitel MHMP Martin Dlouhý. 

„Silná, sebevědomá a čitelná TOP 09. To bylo moje přání a cíl pro naši stranu. Jsem ráda, že jsem s tímto získala důvěru našich delegátů. Věřím, že v novém složení budeme schopni občanům představit konkrétní a jasná řešení,“ řekla Markéta Pekarová Adamová. Dodala také, že TOP 09 není jen strana velkých měst, ale že je stranou úspěšných komunálních politiků a má tak co nabídnout lidem z celé republiky. 

„Chceme být více vidět v regionech, budeme za našimi spoluobčany jezdit a jsme otevřeni všem novým členům. Jsem ráda, že z našeho sněmu odjíždí sjednocená TOP 09,“ řekla nová předsedkyně strany. 

Ondřej Kolář za jednu ze svých priorit označil zahraniční a bezpečnostní politiku. „Musíme mít ambice, aby nás v zahraničí brali vážně,“ upozorňoval ve svém kandidátském projevu Kolář. 

Všichni čtyři pražští zástupci v celorepublikovém vedení budou reprezentovat TOP 09 následující dva roky. 

TOP 09 Praha