TOP 09 Praha má nové vedení. Předsedou se stal Jiří Pospíšil

13.10.2019

Předsedou pražské organizace se nově stal předseda magistrátního zastupitelského klubu Spojené síly pro Prahu Jiří Pospíšil.

TOP 09 Praha má nové vedení. Předsedou se stal Jiří Pospíšil

TOP 09 Praha si na sobotním sněmu zvolila nové vedení. Předsedou pražské organizace se nově stal předseda magistrátního zastupitelského klubu Spojené síly pro Prahu Jiří Pospíšil. Místopředsedou TOP 09 Praha se stal její dosavadní předseda a místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, místostarosta Prahy 4 Michal Hroza a předseda zastupitelského klubu TOP 09 na Praze 10 Tomáš Pek. 

„Výsledek volby ukázal soudržnost pražské TOP 09, silného mandátu od delegátů si vážím. Jako předseda pražské TOP 09 se chci v nadcházejících dvou letech více zaměřit na spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Věřím, že i díky tomu se nám podaří prosadit maximum z našich programových priorit, a splatit tak důvěru, kterou nám Pražané v komunálních i evropských volbách dali,“ řekl nově zvolený předseda Jiří Pospíšil, pro kterého hlasovalo 73 z 99 přítomných delegátů. 

Dosavadní předseda TOP 09 Praha Jakub Lepš byl zvolen místopředsedou. V tajné volbě získal 76 z 98 možných hlasů. „Rozhodl jsem se vzdát kandidatury na předsedu pražské TOP 09 a do této funkce podpořit předsedu pražského klubu zastupitelů Jiřího Pospíšila, který TOP 09 v Praze dovedl v posledních volbách k vítězství a v komunálních volbách k účasti v koalici. Těším se na spolupráci s novým předsedou a celým předsednictvem,“ řekl ještě před bodem volba předsedy Jakub Lepš.

Dalším místopředsedou se stal Tomáš Pek se ziskem 72 hlasů z 98 možných hlasů a Michal Hroza, který od delegátů získal 64 hlasů.

Na sobotním sněmu si delegáti zvolili ještě 9 dalších členů předsednictva a 15 členů krajského výboru. Každá regionální organizace nominovala svého delegáta na celostátní sněm TOP 09, který je svolán na listopad. Prahu na něm bude reprezentovat celkem 22 delegátů. Delegáti nominovali rovněž Jakuba Lepše a Martina Dlouhého do výkonného výboru TOP 09.

Petr Pelc
krajský manažer TOP 09 Praha