Pražská TOP 09 uctila památku obětí komunistického režimu

25.2.2019

V předvečer výročí sedmdesáti jedna let od únorového komunistického převratu uctili zástupci pražské TOP 09 památku obětí komunistického režimu. Setkání na pražském Újezdě se zúčastnily zhruba pět desítek lidí, mezi nimi například předseda pražské TOP 09 a místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, místopředseda Michal Hroza, starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek a také Martin Kroh, kandidát TOP 09 v senátním obvodu č. 24 – Praha 9.

Pražská TOP 09 uctila památku obětí komunistického režimu

V předvečer výročí sedmdesáti jedna let od únorového komunistického převratu uctili zástupci pražské TOP 09 památku obětí komunistického režimu. Setkání na pražském Újezdě se zúčastnilo několik desítek lidí, mezi nimi například předseda pražské TOP 09 a místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš, místopředseda Michal Hroza, starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek a také Martin Kroh, kandidát TOP 09 v senátním obvodu č. 24 – Praha 9.

„Přeji si, aby se 25. únor co nejdříve stal dnem, kdy si připomínáme cosi, co lze považovat za obskurní část naší minulosti. Za začátek období, které se nepochybně v žádné podobě již nikdy nebude opakovat, neboť jsme se z historie přece poučili a svobody i demokracie si již navždy budeme vážit.  Je bohužel smutnou realitou dneška a neveselou vizitkou stavu naší společnosti, jak hodně je připomínka Vítězného února i dnes aktuální,“ řekl ve svém úvodním slově Jakub Lepš, předseda TOP 09 Praha.

„Nesmíme připustit výklad, že se komunisté dostali v roce 1948 k moci ústavní cestou. Demisi podalo 14 ministrů z 26, tedy nadpoloviční většina a vláda tedy měla skončit nikoli být doplněna. Z toho je vidět, jak je i dnes lpění na dodržování ústavy důležité,“ doplnil pražský místopředseda Michal Hroza.

„Demokracie je křehká věc, těžce se vybojovává a lehce, pomalu, ba až neviditelně ztrácí. Stojí o to za ní bojovat o to více, oč slova ze zarudlého podhradí stále více připomínají rétoriku Červeného Hrádku. Jsme tak povinni vůči všem, kteří za ní bojovali a někteří i za cenu nejvyšší," uzavřel úvodní proslovy Martin Kroh, kandidát TOP 09 do Senátu ve volebním obvodu 24 (Praze 9).

Účastníci poté uctili památku obětí minulého režimu zapálením svíček a položením květin k pomníku.

Petr Kučera, krajský manažer TOP 09 Praha