Zeptali jsme se vás, co Praha 11 potřebuje nejvíc

4.10.2018

Rozhodně si nemyslíme si, že vše víme sami nejlépe. Proto jsme se letos v červnu a červenci vydali do ulic Jižního Města a prostřednictvím celé řady otázek se ptali přímo vás, obyvatel Prahy 11, která oblast veřejné vybavenosti by si zasloužila rozvoj nejvíce.

Zeptali jsme se vás, co Praha 11 potřebuje nejvíc

Rozhodně si nemyslíme si, že vše víme sami nejlépe. Proto jsme se letos v červnu a červenci vydali do ulic Jižního Města a prostřednictvím celé řady otázek se ptali přímo vás, obyvatel Prahy 11, která oblast veřejné vybavenosti by si zasloužila rozvoj nejvíce. Zde předkládáme výsledky tohoto průzkumu, které jsme samozřejmě promítli i do finální verze našich volebních priorit, které najdete na našich webových stránkách a Facebooku (viz kontakty níže).

Nejvíce jste nespokojeni s dopravou, ať již se jedná o kamióny zbytečně projíždějící naší městkou částí, nebo nedostatek parkovacích míst. Ta chybí téměř 80 % z vás, řešení v podobě parkovacích domů na stávajících pozemních parkovištích pak v podotázce získalo podporu 67,8 % respondentů. Pro modré parkovací zóny se naopak vyslovilo pouze 21,3 %.

Z nabídky nových aktivit vede venkovní koupaliště, dětské dopravní hřiště či pítka a fontány. O něco nižší podporu získalo s 63,1 % letní kino. To jsme shodou okolností letos 5. a 6. září poprvé uspořádali v Parku u Chodovské tvrze a vysoká návštěvnost obou filmových představení potvrdila zájem o tento typ venkovních kulturních akcí.

Náš průzkum též potvrdil další bolavé místo nejen Jižního Města, ale celé Prahy, a tím je dostupnost bydlení. 68,9 % obyvatel podporuje vyšší nabídku startovacích městských bytů (např. pro mladé), u nájemních městských bytů se jedná o 63,0 %.  

V pomyslném středu celkové tabulky se ocitly následující položky: sjednotit radnici Prahy 11 v jedné budově (54,2 %), zajistit nové kulturní zařízení typu KC Zahrada na Jižním Městě I (54,2 %), více stojanů na odložení jízdních kol (52,4 %), chybějící centrální náměstí jako skutečné centrum života Prahy 11 (49,3 %), jesle 45,4 %), hospic (43,6 %) a tramvajové spojení mezi Spořilovem a Jižním Městem (41,9 %).

Následující položky již získaly podporu méně než 40 % respondentů: další domy s pečovatelskou službou/domov pro seniory (35,7 %), častější spoje MHD mezi Jižním Městem I, bazénem Jedenáctka VS a Jižním Městem II (32,6 %), další dětská hřiště s prolézačkami (32,6 %), nové pobočky pošty (32,2 %), další klub seniorů (30 %) či nový hřbitov (20,9 %). Celkové výsledky najdete v přiložených grafech.

Kontakty:

www.top09.cz/regiony/praha/regionalni-organizace/praha-11/kontakt

www.stanpraha11.cz

www.facebook.com/top09.praha11

www.facebook.com/stanpraha11