Stanovisko TOP 09 k odvolání zástupce starosty Kose

18.3.2016

TOP 09 se na zastupitelstvu MČ Praha 11, konaném dne 17. března 2016, přidala k návrhu opozice, na jehož základě došlo k odvolání člena Hnutí pro Prahu 11 Ladislava Kose z pozice zástupce starosty.

Stanovisko TOP 09 k odvolání zástupce starosty Kose

 „Náš zásadní nesouhlas s působením Ladislava Kose ve vedení městské části jsme s Hnutím pro Prahu 11 probírali v rámci koaličních jednání mnohokrát. Bohužel bez jakékoliv odezvy. Již jen skutečnost, že na pokyn L. Kose došlo na podzim 2015 k porušení usnesení zastupitelstva o vyplacení dotace společnosti Sportovní JM o.p.s., považujeme za dostatečný důvod pro jeho odvolání. To samé platí o jeho úporné snaze bránit opozici v přístupu do radničního měsíčníku Klíč nebo kontrolního výboru. A takovýchto příkladů neférového chování L. Kose existuje bohužel celá řada. Naopak pomyslná kolonka nazvaná „úspěchy“ v jeho případě zeje prázdnotou,“ říká Jakub Lepš, předseda TOP 09 na Praze 11 a zároveň zástupce starosty této městské části.

Hnutí pro Prahu 11 nad skandálními pochybeními L. Kose bohužel přivírá oči a snaží se od nich odvádět pozornost nepřesvědčivým varováním před návratem bývalého starosty Dalibora Mlejnského. S opozicí nevedeme žádná jednání o jiné koalici. Naopak vždy zdůrazňujeme, že máme zájem na pokračování koalice ve formátu HPP11, ANO a TOP 09 - pouze bez škodlivé účasti Ladislava Kose, který je navíc ukázkovým příkladem zastupitele, který nezvládl přechod z opozičních lavic do pozice člena rady, kde měl místo licoměrné kritiky začít konstruktivně pracovat ve prospěch městské části a ne jen myslet na sebe,“ dodává Stanislav Urbánek, radní MČ Praha 11 za TOP 09.

Klub zastupitelů TOP 09 MČ Praha 11