O MNĚ

V letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR kandiduji na pražské kandidátce TOP 09 a to na 13. místě. Z této kandidatury vyplývá následující povinná informace:

"Kandiduji ve volbách do Poslanecké sněmovny 20.-21. října 2017 za TOP 09. Dle zákona 247/1995 Sb., § 16 odst. 6 je zadavatelem TOP 09 a zpracovatelem AD13 group a.s."

Zde je můj stručný životopis:

Narodil jsem se v Benešově v roce 1974. V roce 1978 jsem se přestěhoval do Prahy, kde žiji se svou manželkou a synem. Vystudoval jsem bakalářský obor ekonomie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, magisterský obor americká studia na téže fakultě a magisterský obor politologie na Středoevropské univerzitě v Budapešti. Též jsem absolvoval dvouměsíční letní školu na Georgetownské univerzitě ve Washingtonu, DC a díky prestižnímu Fulbrightovu stipendiu jsem strávil jeden rok výzkumem na univerzitě Georgia Tech v americké Atlantě.

Mezi roky 2000 a 2014 jsem pracoval jakožto hlavní editor pro česko-americkou internetovou firmu EIN News, která se zabývá monitoringem médií a současně jsem externě přednášel na Fakultě sociálních věd UK o čínsko-amerických vztazích. Od roku 2008 až dodnes též přednáším na University of New York in Prague, tématy mých přednášek jsou americký politický systém, Čína, jihovýchodní a východní Asie či globalizace. Taktéž publikuji a to jak v češtině, tak v angličtině, která je mým zcela běžným pracovním jazykem. Jakožto amerikanista jsem pravidelně zván jako komentátor do médií, zejména do ČT24, Českého rozhlasu nebo do slovenské zpravodajské televize TA3.

Do TOP 09 jsem vstoupil v roce 2010, do té doby jsem nebyl členem žádné politické strany či hnutí. Od konce roku 2014 působím jako uvolněný zástupce starosty Prahy 11, v této pozici jsem zodpovědný za oblast školství, kultury a sportu.

 

V roce 2016 jsem kandidoval do Senátu. Moji kampaň podporovali:

 

Filip Rajmont

Filip Rajmont

Filip Rajmont, herec, člen Činohry Národního divadla

„I nadále chci žít v zemi, která je díky sametové revoluci svobodná, demokratická a patří do západní Evropy. Ne v zemi, která na tyto hodnoty během návštěvy prezidenta komunistické Číny jaksi pozapomněla a ne v zemi, jejíž někteří politikové a intelektuálové podezřele nadšeně otáčejí své hlavy směrem ke Kremlu. Proto podporuji kandidaturu Jakuba Lepše do Senátu, protože vím, že má v těchto otázkách jasno.“

Bedřich Moldan

Bedřich Moldan

Prof. Bedřich Moldan, bývalý ministr životního prostředí a zakladatel Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy

„Pro mnohé lidi se bohužel ekologie pojí s představou zákazu či radikálního omezení aut a dalších výdobytků moderní doby, kterou prosazují někteří extrémně levicoví ideologové. Přitom ekologie a tržní hospodářství se v řadě věcí nevylučují, naopak se mohou navzájem posilovat, zejména pomocí moderních technologií a rozumných zákonů. Jakub Lepš je jedním z těch, kteří takovýto rozumný přístup k ekologii prosazují a proto velmi rád podporuji jeho kandidaturu do Senátu.“

Josef Jeřáb

Josef Jařab

Prof. Josef Jařab, emeritní rektor CEU a Univerzity Palackého v Olomouci a bývalý senátor

„Středoevropská univerzita (CEU) vznikla v Praze. Ale už tu není. Bylo dobře, že mladí Češi a Češky byli připraveni jít za jejími nabídkami i do Budapešti a Varšavy. Posláním univerzity je šířit výhody otevřené společnosti za respektování demokratických principů. Jakub Lepš patří k jejím úspěšným absolventům a svým profesionálním, i veřejným občanským životem dělá své škole čest. Budu rád, když k tomu bude mít příležitost i jako senátor.“

 

Ondřej Šteffl

 

Ondřej Šteffl

Ondřej Šteffl, inovátor ve vzdělávání a ředitel společnosti Scio

Nejen před českým vzdělávacím systémem stojí celá řada otázek a úkolů, které zrychlující se moderní doba přináší. Dnešní děti budou žít své životy ve světě, jaký si dnes neumíme představit. Přesto musíme udělat všechno pro to, aby na takový život byly dobře připraveny, aby v tomto světě žily mravné, spokojené a naplněné životy, našly si své místo ve světě a aby byly aktivními tvůrci budoucnosti.

Jakub Lepš se o to podle svých sil snaží jak v pozici vysokoškolského pedagoga, tak jako zástupce starosty na Praze 11 s gescí školství a má veškeré předpoklady k tomu, aby českému vzdělávání pomáhal i v Senátu. Proto podporuji jeho kandidaturu a držím mu palce“

 

Eliška Krupnová

Eliška Krupnová, útočnice národního florbalového týmu a hráčka švédského
týmu Pixbo Wallenstam

"Jsem ráda, že je Česko země, která mi umožňuje volně cestovat. Že mohu hrát florbal doma i v cizině, jak se mi bude chtít. A chci, aby ČR zůstalo místem, kde nebude cenzura a řada omezení, jaká jsou v Rusku a dalších zemích na Východ od nás. Jakub Lepš prosazuje to samé a proto ho podporuji ve volbách do Senátu."

Eliška Krupnová, útočnice národního florbalového týmu a hráčka švédského týmu Pixbo Wallenstam

 

"Naším programem

je selský rozum

a řešení problémů."

KONTAKT

POSLAT DOTAZ

Opište Captcha

Jakub Lepš

jakub.leps@pha.top09.cz

TOP09

Újezd 450/40, 118 00 Praha 1

Tel.: 255 790 999

"Kandiduji ve volbách do Poslanecké sněmovny 20.-21. října 2017 za TOP 09. Dle zákona 247/1995 Sb., § 16 odst. 6 je zadavatelem TOP 09 a zpracovatelem AD13 group a.s."